Siden 1988         Åpningstider         Bytte/Retur         Team        
🏂 Outerwear & Hansker: 15-30%! Shop nå

Amplid Milligram & K2 Splitboard Pakke

29 %

15 999,-

% 22 596,- (29.2% lagret)
1. Brett
Milligram Splitboard
Ikke på lager
0 stk på lager
2. Bindinger
Farout Splitboard Bindings
Ikke på lager
0 stk på lager
3. Pucks
Splitboard Pucks
Størrelse: One Size
Nettbutikk - Klar til å sendes!
5+ stk på lager
4. Skins
Universal Split Skins 144-172cm
Størrelse: 154-182cm
Nettbutikk - Klar til å sendes!
5+ stk på lager
Nettbutikk - Klar til å sendes!
1 stk på lager
  • Klarna & Vipps
  • Gratis frakt over 1000,-
  • Levering 1-3 virkedager
  • Bytt enkelt i butikk
Varekode: SW10163
Brand: Amplid
Produktinformasjon "Milligram & K2 Splitboard Pakke"
Splitboardguide
Har du behov for veiledning? Finn all informasjonen du trenger i guiden vår.
Les nå


Milligram Splitboard


Milligram fra Amplid viste at splitboard-vekt kan reduseres dramatisk uten å ofre brettfølelse, evne og holdbarhet under alle forhold. Under den slanke karbonhuden er det en vektløs kjerne, sammensatt av ultralette trevarianter og netting. Impact Pads beskytter mot støt når du er ute å shredder.

Og takke være den patenterte STRATOSPHERIC topsheeten som er lett og har en spesiell varmerefleksjon coating som gjør at snø ikke fester seg like lett.



153158163166
Overall length (mm)1530158016301660
Nose length (mm)235250250250
Running length (mm)1090114011901220
Tail length (mm)205190190190
Waist width (mm)245255259265
Nose width (mm)287299303310
Tail width (mm)284293297304
Sidecut depth (mm)20.320.520.521
Sidecut radius (m)7.258.258.68.9
Stance position10 back15 back15 back15 back
Nose radius (mm)600600600600
Tail radius (mm)400400400500
Ref stance (cm)54 (50 - 58)55 (51 - 59)56 (52 - 60)57 (53 - 61)
CamberTraction CamberTraction CamberTraction CamberTraction Camber
Approx weight +/-6% (kg)2.5-2.72.7-2.92.9-3.13.0-3.2
Rider weight-range (kg)52-7259-7967-8775-95
Active surface area3930422044204595


Farout Splitboard binding


Lift tickets and long lines? Who needs ‘em? The K2 Far Out Splitboard Binding specializes in chairlift liberation. Built with backcountry durability and all-day comfort in mind, the Far Out uses our ergonomic Sender™ ankle strap, a tried and true puck mount system, and our Perfect Fit™ 2.0 toe strap to give you the perfect blend of luxury and efficiency, that will hold up for the long haul.

Boot Size Guide

S  = 36 - 42
M  = 40 - 45
L   = 42 - 49

Chassis Material - Aluminum

Chassis - Splitboard Specific w/ Puck Mounting
Adjustments - One-Tool Adjustment
Highback & Features - Lexan Polycarbonate , Forward Lean Adjustment , Drop Back for Touring
Ratchets - Aluminum Fixed-Pivot Ratchet , Integrated EZ feed Housing
Snowboard Bindings Category - Backcountry
Ankle Strap - Sender™ Strap , 3D Ankle Strap , Cam-Lock™ Centering
Toe Strap - Perfect Fit™ 2.0 , Cam-Lock™ Centering
Binding Flex - 4/5
Splitboard-Specific Aluminum Chassis:

Based off a tried and true splitboard baseplate, this chassis works with a splitboard puck-mount system and features an easy-to-use rail and hook system for the interchange between walk and ride modes.

The Sender Strap:

Padless and responsive. The Sender™ ankle strap is a comfortable and low-profile ankle strap that was built to optimize power transfer and look damn good.  



Kohla x Amplied Skins

Precut-feller fra Kohla som passer alle Amplid Splitboards - pass på at du velger riktig størrelse for perfekt kompatibilitet. Fellene har Kohlas Cobra Retention-system på tip og Butterfly tail-hooks for enkel monetring og problemfri avfelling. Blandet Mohair og Nylon av profesjonelle hos østerrikske produsenten Kohla. (65% Mohair/35% Nylon)

  • Precut Hiking Skin Mohair Blend / Standard Tailshape 147 - 154 Compatible w/ Amplid Models Lovelife Split 148 - 153, Milligram 153 or similar
  • Precut Hiking Skin Mohair Blend / Standard Tailshape 155 - 163 Compatible w/ Amplid Models Tour Operator 156 - 162, Milligram 158 - 163 or similar
  • Precut Hiking Skin Mohair Blend / Standard Tailshape 164 - 169 Compatible w/ Amplid Models Milligram 165 - 168 or similar
  • Precut Hiking Skin Mohair Blend / Swallowtailshape 156 - 162 Compatible w/ Amplid Models Millisurf 157 - 161 or similar

Spark Pucks.

Channel-like stance adjustability for splitboards built with inserts. Believe it.
This breakthrough in design has riders beyond stoked , and has made Spark Pucks our most popular splitboard accessory.


Slide them on and snap the ramp down. Snap the ramp up and slide them off. The most functional way to attach your binding to your board in ride mode. Period. Spark R&D bindings are designed to work with all puck compatible splitboard models. When used with Arc bindings conveniently access puck screws with the bindings in place for precise stance adjustment.

Weight: 289 g

FEATURES

Aluminum Disks: Oversize aluminum center disk overlaps binding channels for maximum strength and rigidity.

Adjustability:
+/- 6.5mm of toe/heel adjustment, 1.3mm increments.
+/- 30° angle adjustments in 3° increments. 

Stance width adjustments - 4.2mm increments.
Superior Materials: Bindings slide on soft nylon for effortless installation.

Compatible with all splitboards using the industry standard splitboard insert pattern. For use with all puck compatible splitboard bindings (with the exception of the K2 Kwicker)
Not Compatible with Burton channel style splitboards or DIY splitboards (without the industry standard splitboard insert pattern).

Avdeling: Herre
Størrelse: 159 cm, 162 cm

0 av 0 vurderinger

Legg igjen en anmeldelse!

Del dine erfaringer med andre kunder.


Fri frakt på alle bestillinger over 1000,-. Normalt vil du motta varen 1-3 virkedager etter mottatt bestilling (vi tar forbehold om noe lengre leveringstid ved salgsperioder og høytider).

  • Servicepakke (kr 99,-):

    - Fri frakt på alle ordre over 1000,-
    Du mottar hentemelding fra Posten, og henter pakken på ditt nærmeste postkontor/post i butikk.

  • På døren (kr 149,-):

    Posten leverer pakken på døren, kl 08-17 eller kr 17-21, avhengig av postnummer.

Les mer om frakt her


Retur

Ved kjøp av varer på session.no kan du alltid sende de i retur til Session Webshop innen 30 dager fra du mottok varene, jmf. angrerettloven. Angreretten gir deg retten til å få pengene tilbake. Dersom du har bestilt feil størrelse eller lignende er det fullt mulig å bytte varen i en av våre butikker. 

Les mer om retur her